بلاگ

بهترین کیف پول اتریوم چیست؟ معرفی بهترین ولت‌های اتریوم در سال 2024

بهترین کیف پول اتریوم چیست؟ معرفی بهترین ولت‌های اتریوم در سال 2024

بهترین کیف پول اتریوم چه کیف پولی است؟ بر اساس چه معیارهایی باید برای اتریوم کیف پول انتخاب کرد؟ بهترین کیف پول‌های اتریوم سخت‌افزاری هستند یا نرم‌افزاری؟ همه این سوالات و موارد مشابه، قرار است در این مقاله از آکادمی رفیعی به موضوع «بهترین کیف پول اتریوم» پاسخ داده شوند. در بخش‌های آتی مقاله، پس از مروری کوتاه بر ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum)، انواع کیف پول‌های کریپتوی مورد استفاده برای این ارز و سایر ارزهای دیجیتال را معرفی کرده و معیارهای انتخاب بهترین کیف پول اتریوم را نیز بررسی خواهیم کرد. در نهایت نیز 5 مورد از بهترین کیف پول‌های اتریوم موجود برای کاربران را معرفی خواهیم کرد که می‌توانند بخش قابل توجهی از نیازهای شما را پاسخ‌گو باشند. با ما همراه باشید.

 


مروری کوتاه بر اتریوم (Ethereum)


اتریوم (Ethereum) با توکن بومی اتر (ETH) دومین شبکه بلاکچینی است که پس از بیت‌کوین راه‌اندازی شده است. ایده این شبکه و توکن بومی آن، در سال 2013 میلادی توسط خالق آن ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) مطرح شد.

بوترین برخی ایرادات یا دست کم نواقص برای به شبکه بلاکچین بیت کوین وارد می‌دید و تلاش می‌کرد تا با اعمال یک‌سری تغییرات، این شبکه بهبود یافته و توسعه پیدا کند. اما وقتی دید راه به جایی نمی‌برد، دست به کار شده و شبکه جدید خودش را راه‌اندازی کرد که اتریوم نام داشت. شبکه‌ای که:

 • بر اساس مکانیسم اجماع گواه اثبات کار (Proof of Work) کار می‌کند. (البته بعدا تغییر یافته است)
 • امکان ایجاد و توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) به وسیله قراردادهای هوشمند را فراهم می‌سازد.
 • یک ارز دیجیتال اصلی به نام اتر (ETH) هم دارد که عمدتاً به عنوان واحد معاملاتی و سوخت شبکه عمل می‌کند.

ویژگی‌هایی که برای شبکه اتریوم عنوان شدند، باعث شده‌اند تا این شبکه بتواند به شدت رشد کرده و برای اغلب نقل و انتقالات رمز ارزی و همین‌طور پروژه‌های دیفای و غیره مورد استقبال قرار گیرد.

اگر سری به نمودارهای قیمتی و جداول صرافی‌ها بزنید، متوجه می‌شوید که بعد از بیت کوین، اتریوم صدرنشین است؛ با یک تفاوت بسیار مهم!

این‌که بیت کوین بیشتر یک ارز دیجیتال دوست‌داشتنی، امن و محبوب با ارزش بالا است و اتریوم یک پلتفرم کاربردی، محبوب، سریع و قابل توسعه…

دقیقاً به همین خاطر است که در موضوع «بهترین کیف پول اتریوم» کمی با کیف پول‌های دیگر ارزهای دیجیتال متفاوت است. وقتی دنبال بهترین کیف پول‌ها برای بیت کوین یا مثلاً ریپل و غیره می‌گردیم، کیف پولی را می خواهیم که از ارز دیجیتال مورد نظر – توکن مورد نظر – پشتیبانی کند. ولی در مورد بهترین کیف پول اتریوم، در اصل کیف پولی را می‌خواهیم که از توکن‌های راه‌اندازی شده بر بستر پلتفرم اتریوم پشتیبانی می‌کند (نه فقط توکن اتر (ETH))!

مطالب بیشتر: تاریخچه اتریوم: سفر یک ایده برای تغییر دنیا

بهترین کیف پول اتریوم چیست؟


با پیش‌زمینه‌ای که در مورد اتریوم و کیف پول‌های مناسب آن به دست آوردیم، اکنون این سوال مطرح می‌شود که علاوه بر این معیار که کیف پول مورد نظر باید از اتریوم و توکن‌های راه‌اندازی شده بر بستر آن پشتیبانی کند، چه معیارهای دیگری در انتخاب ما دخیل هستند؟

بهترین کیف پول اتریوم چیست؟ معرفی بهترین ولت‌های اتریوم در سال 2024

مطالب مرتبط: کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

معیارهایی که لازم است هنگام انتخاب بهترین کیف پول اتریوم مد نظر داشته باشید به شرح زیر هستند:

 • امنیت و اعتبار کیف پول
 • امکانات و خدمات کیف پول
 • رابط کاربری و تجربه کاربری
 • تعداد ارزهای مورد پشتیبانی
 • دسترسی کاربران ایرانی
 • قیمت و نوع کیف پول

امنیت و اعتبار کیف پول

به نظر توضیح زیادی در مورد امنیت و اعتبار بهترین کیف پول اتریوم نیاز نیست! بدیهی است که وقتی که اعتماد کرده و بخش قالب توجهی از سرمایه خود را در اختیار یک پلتفرم یا اپلیکیشن قرار می‌دهیم، حتماً باید نسبت به امنیت و اعتبار آن اطمینان حاصل کرده باشیم.

امکانات و خدمات کیف پول

این معیار، احتمالاً برای آن دسته از کاربران و معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال اهمیت خواهد داشت که دارای تجربه بیشتری در بازار هستند و معاملات حرفه‌ای انجام می‌دهند.

رابط کاربری و تجربه کاربری

در صورتی که از معامله‌گران مبتدی بازار ارزهای دیجیتال باشید، شاید خیلی به دنبال آپشن‌های حرفه‌ای نباشید و ترجیح دهید کیف پولی که انتخاب می‌کنید دارای رابط کاربری ساده، جذاب و کاربر پسند باشد.

منظور از رابط کاربری، پنل معاملاتی و صفحاتی از نرم‌افزار، پلتفرم یا اپلیکیشن است که شما قرار است مدام آن‌ها را ببینید و با آن‌ها سر و کار داشته باشید. احتمالاً اگر تازه‌وارد باشید ترجیح می‌دهید این رابط ساده و کاربردی باشد، ابزارهای آن جذاب و قابل درک باشند، سریع بتوانید آن را یاد بگیرید و دوستش داشته باشید.

تعداد ارزهای مورد پشتیبانی

معیار دیگری که در انتخاب بهترین کیف پول اتریوم دخیل است، تعداد ارزهای مورد پشتیبانی توسط کیف پول مورد نظر است. درست است که هدف از انتخاب این کیف پول، پشتیبانی از توکن‌های مبتنی بر اتریوم یا به اصطلاح «توکن‌های ERC-20» است، اما اگر کیف پول از ارزهای دیجیتال دیگر هم پشتیبانی کند بهتر نیست؟!

در این صورت، دست شما برای انواع معاملات و ذخیره‌سازی و نگهداری انواع توکن‌ها بازتر خواهد بود و برای ارزهای دیجیتال خارج از شبکه اتریوم، نیاز نیست یک کیف پول مجزا تهیه کنید.

دسترسی کاربران ایرانی

دسترسی کاربران ایرانی خودش یک معضل و چالش بسیار مهم در انتخاب بهترین کیف پول اتریوم است. کیف پول‌های متعددی در سطح دنیا عرضه شده‌اند که ارائه دهنده بهترین و ایمن‌ترین خدمات هستند و همه معیارهای انتخابی ما را دارند، ولی از کاربران ایرانی پشتیبانی نمی‌کنند!

اگر به دنبال انتخاب بهترین کیف پول اتریوم برای خودتان هستید، باید سعی کنید کیف پولی را انتخاب کنید که در صورت نرم‌افزاری ای تحت وب بودن توجهی به تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران ندارد، و در صورت سخت‌افزاری بودن نیز در بازار ایران می‌توان آن را خریداری کرد!

می‌پرسید منظور از این کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و غیره چیست؟!

انواع کیف پول‌های کریپتو

کیف پول‌های ارز دیجیتال که به آن‌ها ولت کریپتو هم گفته می‌شود، دارای انواع مختلفی هستند:

 • کیف پول‌های گرم
 • کیف پول‌های سرد

کیف پول‌های گرم، اصطلاحاً به کیف پول‌هایی اطلاق می‌شود که ذخیره‌سازی دارایی‌ها در آن‌ها از طریق اینترنت صورت می‌گیرد. انواع مختلف این کیف پول‌های گرم عبارتند از:

 • کیف پول‌های دسکتاپی
 • کیف پول‌های افزونه مرورگر وب
 • کیف پول‌های موبایلی
 • کیف پول‌های تحت وب

این در حالی است که کیف پول‌های اصطلاحاً سرد، به صورت آفلاین فعالیت دارند – هر چند که قابلیت اتصال به اینترنت نیز در آن‌ها وجود دارد – و شامل انواع زیر می‌شوند:

 • کیف پول‌های سخت‌افزاری
 • کیف پول‌های کاغذی

اگر دنبال امنیت بیشتر می‌گردید، بهتر است به سراغ کیف پول‌های سخت‌افزاری بروید؛ اگر به دنبال راحتی بیشتر هستید و دوست دارید هر لحظه به دارایی‌های خود دسترسی داشته باشید، انواع کیف پول‌های گرم را انتخاب کنید، برای پرتابل بودن کیف پول‌های موبایلی را برگزینید و اگر نمی‌خواهید پولی پرداخت کنید قید کیف پول‌های سخت‌افزاری را بزنید!!

مطالب بیشتر: بهترین کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال در سال 2024

با این پیش‌زمینه، برویم سراغ معرفی 5 کیف پول برتر اتریوم در سال 2024…


بهترین کیف پول اتریوم برای ایرانی‌ها – آپدیت 2024


تا این بخش از مقاله، هم با شبکه اتریوم و انواع کیف پول‌های آن آشنا شدیم، و هم معیارهای انتخاب بهترین کیف پول اتریوم برای ایرانی‌ها را درک کردیم. اکنون نوبت به معرفی 5 مورد از بهترین کیف پول‌ها برای این ارز دیجیتال می‌رسد که نه‌تنها برای کاربران ایرانی مناسب و در دسترس آن‌ها هستند، بلکه سایر معیارهای معرفی شده در مقاله را نیز پوشش می‌دهند.

جالب است بدانید که مهم‌ترین وجه تمایز این 5 کیف پول برتر اتریوم، با دیگر رقبا، این است که به صورت غیر امانی (Non-Custodial) ارائه خدمات دارند.

بهترین کیف پول‌های اتریوم برای ایرانی‌ها در سال 2024 عبارتند از:

  بهترین کیف پول اتریوم نوع کیف پول ارزهای مورد پشتیبانی
1 کیف پول مای اتر ولت (My Ether Wallet) پلتفرم تحت وب و موبایلی اتریوم و توکن‌هایش
2 کیف پول متامسک (Metamask) موبایلی و دسکتاپی اتریوم و توکن‌هایش
3 کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) موبایلی بیش از 1000 ارز
4 کیف پول لجر (Ledger) سخت‌افزاری بیش از 1000 ارز
5 کیف پول ترزور (Ledger) سخت‌افزاری بیش از 1000 ارز

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، در این جدول سعی شده است از همه انواع کیف پول‌های اتریوم، از سخت‌افزاری گرفته تا موبایلی، دسکتاپی و تحت وب استفاده شود، به‌علاوه در کنار امنیت بسیار بالا و اعتبار فوق‌العاده کیف پول‌های معرفی شده، ارزهای پشتیبانی شده توسط آن‌ها نیز هم از نوع صرف شبکه اتریوم است و همه طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال مختلف دنیا.

کیف پول مای اتر ولت (My Ether Wallet)

بهترین کیف پول اتریوم چیست؟ معرفی بهترین ولت‌های اتریوم در سال 2024

کیف پول مای اتر ولت (My Ether Wallet) همان‌طور که از اسم آن هم می‌توان برداشت کرد، یکی از بهترین کیف پول‌ها برای اتریوم و توکن بومی آن اتر (ETH) است. با این حال، شما می‌توانید علاوه بر اتر، سایر توکن‌های مبتنی بر شبکه اتریوم را نیز در این کیف پول ذخیره‌سازی و نگهداری کنید.

نکته‌ای که شاید ذهن بسیاری از کاربران را درگیر کند، امنیت این کیف پول است. از آن‌جا که کیف پول مای اتر ولت یک ولت نرم‌افزاری تحت وب است، بسیاری بر این عقیده هستند که از امنیت بسیار پایین‌تری نسبت به نمونه‌های دسکتاپی و موبایلی و سخت‌افزاری برخوردار خواهد بود… اما این‌طور نیست!

نکته این‌جا است که مای اتر ولت هیچ‌گاه کلیدهای خصوصی شما را روی سرورهای اینترنتی ذخیره نمی‌کند و از این رو سطح قابل توجهی از امنیت را ارائه می‌دهد. وب‌سایت یا پلتفرم مای اتر ولت، در واقع این امکان را فراهم می‌کند که کیف پول خود را ایجاد کرده و دوباره در خودِ این وب‌سایت یا در هر نرم‌افزار دیگری از آن استفاده کنید.

جالب است است بدانید که فرایندها، رابط کاربری و آپشن‌های وب‌سایت مای اتر ولت در خصوص کار با شبکه اتریوم به قدری حرفه‌ای، کاربر پسند و پیشرفته است که علاوه بر سرمایه‌گذاران و معامله‌گرانی که از آن در قالب کیف پول ارز دیجیتال استفاده می‌کنند، عده کثیری از توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان اتریوم هم در حال کار با پلتفرم هستند.

البته، با وجود این‌که ماهیت اصلی کیف پول مای اتر ولت پلتفرم تحت وب است، اما اپلیکیشن‌های موبایلی آن برای دو سیستم عامل زیر نیز ارائه شده‌اند تا بخش بیشتری از نیازهای کاربران را تامین کنند:

 • سیستم عامل اندروید (Android)
 • سیستم عامل آی‌او‌اس (iOS)

نقاط قوت کیف پول مای اتر ولت

 • متن باز بودن (Open Source) بودن پلتفرم
 • پشتیبانی از سیستم عامل‌های موبایلی اندروید و آی‌او‌اس (iOS)
 • قابلیت همگام‌سازی با بسیاری از کیف پول‌های سخت‌افزاری
 • تعامل بسیار راحت و کاربردی با پلتفرم اتریوم

نقاط ضعف کیف پول مای اتر ولت

 • کار کردن با کیف پول برای کاربران تازه‌وارد سخت است.
 • عدم پشتیبانی از توکن‌های خارج از شبکه اتریوم

کیف پول متامسک (Metamask)

بهترین کیف پول اتریوم چیست؟ معرفی بهترین ولت‌های اتریوم در سال 2024

دومین کیف پولی که قصد داریم به عنوان بهترین کیف پول اتریوم معرفی کنیم، کیف پول متامسک (Metamask) است. این کیف پول ماهیتاً در قالب افزونه‌های قابل نصب روی مرورگرهای اینترنت – گوگل کروم (Chrome) و فایرفاکس (Firefox) – ارائه شده‌اند. با این حال، از سیستم عامل‌های موبایلی نیز پشتیبانی می‌کنند:

 • سیستم عامل اندروید (Android)
 • سیستم عامل آی‌او‌اس (iOS)

ارزهای دیجیتالی که می‌توانید در کیف پول متامسک خود ذخیره‌سازی و نگهداری کنید، اتر و سایر توکن‌های مبتنی بر شبکه اتریوم هستند. علاوه بر این، متامسک امکان تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و قراردادهای هوشمند را نیز برای کاربران خود فراهم کرده است که آن را به چیزی بیشتر از کیف پول صِرف تبدیل می‌کند.

کیف پول متامسک، دارای رابط کاربری بسیار جذاب، ساده و کاربر پسندی است که به کاربران امکان آن را می‌دهد که به راحتی بین شبکه اصلی و شبکه‌های آزمایشی اتریوم جابه‌جا شوند و نیازهای خود را برآورده کنند.

از نظر سطح امنیتی نیز باید گفت که متامسک، سطح امنیت بسیار بالایی را برای کاربران خود فراهم کرده است؛ به طوری که کلیدهای خصوصی کاربران در سرورهای متامسک ذخیرهسازی نمی‌شوند و صرفاً در دستگاه خودِ کاربران امکان رمزگذاری و ذخیره‌سازی آن‌ها وجود دارد.

نقاط قوت کیف پول متامسک

 • پشتیبانی از سیستم عامل‌های موبایلی اندروید و آی‌او‌اس (iOS)
 • ارائه سطح بسیار بالایی از امنیت به کاربران
 • رابط کاربری بسیار ساده و کاربر پسند برای تازه‌واردها
 • ارائه امکان تعامل با برنامه‌های مبتنی بر اتریوم

نقاط ضعف کیف پول متامسک

 • به دلیل اتصال به اینترنت از نظر امنیتی باید آن را کنترل کرد
 • عدم پشتیبانی از توکن‌های خارج از شبکه اتریوم

کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)

بهترین کیف پول اتریوم چیست؟ معرفی بهترین ولت‌های اتریوم در سال 2024

کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) را می‌توان یکی از بهترین کیف پول‌های موبایلی موجود، نه فقط برای اتریوم که برای طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال موجود در بازار دانست. این کیف پول، از بیش از 1000 کوین و توکن پشتیبانی می‌کند و از سوی صرافی بزرگ و بنام بایننس (Binance) توسعه یافته و ارائه شده است.

گفتنی است، تراست ولت علاوه بر اتریوم و بسیاری از ارزهای دیجیتال موجود در سطح بازار، از توکن‌های غیر مثلی یا اصطلاحاً ان‌اف‌تی‌ها (NFTs) نیز پشتیبانی می‌کند.

این کیف پول، یک ولت موبایلی است که صرفاً به همین صورت ارائه شده و از پلتفرم‌های زیر پشتیبانی می‌کند:

 • سیستم عامل اندروید (Android)
 • سیستم عامل آی‌او‌اس (iOS)

یکی از سوالاتی که ممکن است برای کاربران ایرانی این کیف پول مطرح شود این است که از نظر امنیت و دسترسی، آیا تراست ولت برای کاربران ایرانی نیز در دسترس و امن است… به ویژه که توسعه دهنده این کیف پول، بایننس، به بهانه تحریم‌های بین‌المللی دسترسی کاربران ایرانی به پلتفرم – صرافی ارز دیجیتال – خود را محدود کرده و در صورت مشاهده آی‌پی (IP) ایران حساب کاربری معامله‌گران را مسدود می‌سازد!

در پاسخ، باید گفت که خیر… تراست ولت یک کیف پول غیر امانی (Non-Custodial) است، به این مفهوم که کلیدهای خصوصی شما در هیچ سروری ذخیرهسازی نمی‌شود؛ کلیدهای خصوصی شما صرفاً در موبایلِ خودتان ذخیره می‌شوند و هیچ شخص دیگری به آن دسترسی ندارد که بخواهد مسدود کرده یا مشکلی برای شما ایجاد کند.

نقاط قوت کیف پول تراست ولت

 • پشتیبانی از سیستم عامل‌های موبایلی اندروید و آی‌او‌اس (iOS)
 • ارائه سطح بسیار بالایی از امنیت به کاربران
 • رابط کاربری بسیار ساده و کاربر پسند برای تازه‌واردها
 • پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال مختلف

نقاط ضعف کیف پول تراست ولت

 • متن باز (Open Source) نبودن کامل اپلیکیشن
 • عدم ارائه نسخه‌های دستکاپی یا تحت وب (فقط موبایلی است)

کیف پول لجر (Ledger)

بهترین کیف پول اتریوم چیست؟ معرفی بهترین ولت‌های اتریوم در سال 2024

کیف پول لجر (Ledger) یکی از معتبرترین و امن‌ترین کیف پول‌های سخت افزاری برای انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال است که از اتریوم و توکن‌های مبتنی بر آن نیز پشتیبانی می‌کند. این کیف پول، می‌تواند بهترین کیف پول سخت‌افزاری اتریوم برای ایرانی‌ها باشد.

کلیدهای خصوصی شما در کیف پول لجر، به‌صورت کاملاً امن و آفلاین ذخیره‌سازی و نگهداری خواهند شد که باعث می‌شود سطح امنیت این کیف پول در بالاترین حد ممکن قرار داشته باشد. با این حال، از آن‌جا که دستگاه به سیستم بلوتوٍث مجهز شده است، حتماً باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای حفظ امنیت دارایی‌های خود به‌صورت مداوم اتصالات بلوتوث دستگاه را چک کنید تا مورد هک و حمله سایبری قرار نگیرید.

کیف پول سخت‌افزاری لجر، در حال حاضر در دو مدل در سطح بازار در دسترس است:

 • کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S)
 • کیف پول لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)

هر دو مدل قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهند و تنها در برخی ویژگی‌های سخت‌افزاری دستگاه مثل سایز و وزن و نمایشگر و همین‌طور در ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده تفاوت دارند.

شما می‌توانید بسته به امکانات و بودجه‌ای که برای خرید کیف پول ارز دیجیتال در نظر دارید، هر کدام از مدل‌های موجود را که دوست داشتید خریداری و استفاده کنید.

نقاط قوت کیف پول لجر

 • ارائه سطح بسیار بالایی از امنیت
 • پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال مختلف
 • دارای تیم توسعه دهنده قوی، معتبر و خوشنام
 • رابط کاربری ساده، جذاب و کاربر پسند حتی برای تازه‌واردها

نقاط ضعف کیف پول لجر

 • به دلیل سخت‌افزاری بودن قابلیت استفاده مداوم و روزمره را ندارد
 • قیمت آن به نسبت برای کاربران ایرانی بالا است

کیف پول ترزور (Trezor)

بهترین کیف پول اتریوم چیست؟ معرفی بهترین ولت‌های اتریوم در سال 2024

و اما آخرین کیف پولی که قرار است به عنوان بهترین کیف پول اتریوم معرفی کنیم هم کیف پول ترزور (Trezor) نام دارد. این کیف پول نیز در حال حاضر ارائه دهنده دو مدل در سطح بازار است:

 • کیف پول ترزور وان (Trezor One)
 • کیف پول ترزور مدل تی (Trezor Model T)

هر دو مدل، سطح بسیار بالایی از امنیت را ارائه می‌دهند؛ به‌طوری‌که کلیدهای خصوصی کاربران را به‌صورت کاملاً امن و آفلاین ذخیره‌سازی کرده و نگهداری می‌کنند.

در عین حال، هر دو مدل نیز از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کنند که اتریوم و توکن‌های مبتنی بر شبکه آن نیز از جمله آن‌ها هستند. هر چند که تنوع ارزهای مورد پشتیبانی در مدل جدیدتر – ترزور مدل تی (Trezor Model T) – به مراتب بیشتر از مدل قبلی است. البته، این مدل قیمت به مراتب بالاتری هم نسبت به مدل‌های هم‌رده خود دارد!

نقاط قوت کیف پول ترزور

 • ارائه سطح بسیار بالایی از امنیت
 • پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال مختلف
 • دارای تیم توسعه دهنده قوی و معتبر
 • رابط کاربری ساده، جذاب و کاربر پسند حتی برای تازه‌واردها

نقاط ضعف کیف پول ترزور

 • به دلیل سخت‌افزاری بودن قابلیت استفاده مداوم و روزمره را ندارد
 • قیمت مدل تی آن نسبت به مدل‌های هم‌رده نسبتاً بالاست

جمع‌بندی


اتریوم (Ethereum) بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین پلتفرم بلاکچینی دنیا است که توکن بومی آن اتر (ETH) توانسته بعد از بیت کوین در جایگاه دوم بازار ارزهای دیجیتال بایستد. این شبکه، که توسط ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) طراحی و راه‌اندازی شده است، علاوه بر این‌که بسیاری از ایرادات و نواقص بیت‌کوین مثل مقیاس‌پذیری و غیره را برطرف کرده، امکان ایجاد و توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) به وسیله قراردادهای هوشمند را نیز فراهم می‌سازد.

دقیقاً به همین خاطر نیز بسیار محبوب است و از این رو پیدا کردن بهترین کیف پول اتریوم می‌تواند اهمیت داشته باشد. در متن مقاله، پس از مروری کوتاه بر شبکه اتریوم و ویژگی‌های منحصر به فرد آن، معیارهای انتخاب بهترین کیف پول اتریوم و همین‌طور انواع کیف پول‌های ارائه شده معرفی شده‌اند.

5 مورد از کیف پول‌هایی که می‌توانند بهترین کیف پول‌های اتریوم در سال 2024 میلادی برای کاربران ایرانی باشند عبارتند از:

 • کیف پول مای اتر ولت (My Ether Wallet)
 • کیف پول متامسک (Metamask)
 • کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)
 • کیف پول لجر (Ledger)
 • کیف پول ترزور (Ledger)

شما می‌توانید جزئیات این کیف پول‌ها و نقاط قوت و ضعف آن‌ها را در متن مقاله مطالعه کنید.


سوالات متداول


 1. بهترین کیف پول اتریوم برای ایرانیان در سال 2024 کدام کیف پول است؟

5 مورد از کیف پول‌هایی که می‌توانند بهترین کیف پول‌های اتریوم در سال 2024 میلادی برای کاربران ایرانی باشند عبارتند از:

 • کیف پول مای اتر ولت (My Ether Wallet)
 • کیف پول متامسک (Metamask)
 • کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)
 • کیف پول لجر (Ledger)
 • کیف پول ترزور (Ledger)
 1. کیف پول‌های سخت‌افزاری امن‌تر هستند یا نرم‌افزاری؟

در حالت کلی، کیف پول‌های سرد به مراتب ایمن‌تر از کیف پول‌های گرم هستند. اما برای درک بیشتر، کافی است به این نکته توجه داشته باشید که ترتیب کیف پول‌های ارز دیجیتال بر اساس امنیت به این صورت است:

 • کیف پول‌های سخت‌افزاری (امنیت بالا)
 • کیف پول‌های نرم‌افزاری و موبایلی (امنیت متوسط)
 • کیف پول‌های تحت وب (امنیت پایین‌)
 1. در صورت گم شدن موبایل (حاوی کیف پول موبایلی) چه اتفاقی می‌افتد؟

حتماً باید این نکته را مد نظر داشته باشید که از کیف پول موبایلی خود بک‌آپ (Backup) تهیه کنید. در غیر این‌صورت، در صورت گم شدن، خراب شدن یا قفل شدن موبایل‌تان‌، کلیه دارایی‌های داخل کیف پول موبایلی خود‌ را از دست خواهید داد و امکان بازیابی آن‌ها وجود نخواهد داشت!

درخواست مشاوره رایگان

آیا ورود به بازار مالی مناسب شماست؟ همین الان فرم را پر کنید تا کارشناسان ما در آکادمی رفیعی با شما تماس بگیرند و اطلاعات لازم برای دوره را در اختیارتان قرار دهند.

دوره‌های آکادمی رفیعی

دیدگاه ها بسته شده است

هرلحظه در کنار شما هستیم
جهت برقراری تماس برروی دکمه ها کلیک نمایید.
مشاوره و پشتیبانی

خانم مقدم: 09037105223

مشاوره کلاس های حضوری

اقای آگاه : 09150080669

خدمات ربات هوشمند

خانم صالحی: 09157051229