مشاوره و خرید ماینر

جهت اطلاع از جزئیات بیشتر لطفا محتوای زیر را مطالعه فرمایید و با مشاورین ما در تماس باشید.

Consulting amico 1
info 1

ماینینگ یا استخراج چیست؟

در سراسر جهان به افرادی که به کار استخراج رمزارزها مشغول هستند، ماینر (استخراج کننده) گفته می‌شود. آنها در تلاشند با به‌کارگیری تجهیزات ماینینگ پیشرفته خود، به رمزارزهای استخراج نشده دسترسی پیدا کرده و با فروش یا هولد آنها به سود برسند. به طور کلی ماینینگ به دو فرآیند مختلف برای دریافت پاداش رمزارز از شبکه بلاکچین گفته می‌شود. پروسه اول مربوط به تایید تراکنش‌ها و ثبت آنها در دفتر کل (blockchain) است. در اینجا هر چند دقیقه یک بار ماینرهای سراسر جهان در مورد وضعیت فعلی شبکه (از تراکنش‌های اخیر تا موجودی هر کیف پول) به اجماع می‌رسند و داده‌ها را در یک بلاک محدود بر اساس سایز و زمان جمع‌آوری می‌کنند. وقتی شبکه روی تمام داده‌های موجود در یک بلاک توافق کند، آن بلاک به بلاک‌های قبلی پاداشی به ماینرهای آن اعطا می‌شود
اما منبع دوم کسب درآمد ماینرها از محل دریافت کارمزد تراکنش‌های هر بلاکچین است. کاربران باید در ازای خدمات دریافتی خود مانند انجام تراکنش، هزینه‌ای را به ماینرها بابت رمزگشایی هش تراکنش‌ها پرداخت کنند. این دو مورد (استخراج بلاک و تایید تراکنش) باعث شد ماینینگ به یک کسب‌وکار پرسود برای فعالان حوزه کریپتو بدل شود. البته با افزایش نرخ تراکنش‌ در بلاکچین‌ها، سخت‌افزارهای مورد نیاز جهت تایید این تراکنش‌ها هم به شدت توسعه یافته‌اند. بنابراین در شرایط امروز، ماینرها برای درآمدزایی مستلزم تجهیزات قدرتمندتری هستند. در حال حاضر شرکت‌های مطرحی در دنیا در حوزه تجهیزات ماینینگ فعالیت می‌کنند و دستگاه‌های مختلفی را برای استخراج رمزارزها ارایه کرده‌اند که به دو دسته تقسیم میشوند : ریگ ماینر و اسیک ماینر

info 1

ریگ ماینر چیست ؟


استخراج رمزارز توسط کارت‌های گرافیک به ریگ ماینینگ معروف است. قلب تپنده یک ریگ ماینینگ واحد پردازش گرافیکی یا GPU است. این قطعه در حقیقت یک تراشه الکترونیکی‌ست که در دل هر لپ‌تاپ یا رایانه رومیزی هم قرار دارد. از آنجا که از این تراشه‌ها برای پردازش فایل‌های با حجم بالا و امور گرافیکی استفاده می‌شوند، آنها به گزینه‌ای مناسب برای انجام محاسبات پیچیده و الگوریتم‌های مورد استفاده در استخراج رمزارزها بدل شده‌اند. مزیت اصلی استفاده از ریگ‌ها، انعطاف‌پذیری آنها در استخراج طیف وسیعی از ارزها است. برخی از مشهورترین کوین‌ها که با کارت‌های گرافیک قابل استخراج است عبارتند از:
• اتریوم (ETH)
• تون (Ton)
• آیون (AION)
• اتریوم کلاسیک (ETC)
• زی کش (ZEC)
ریگ ماینر تطبیق‌پذیری و قابلیت سوئیچ سریع از یک کوین به کوین دیگر و حتی استخراج چندین کوین مختلف را به طور هم‌زمان دارد. بنابراین عموماً افرادی که می‌خواهند تنوع بیشتری در استخراج رمزارزها داشته باشند، از ریگ‌های ماینینگ استفاده می‌کنند. این ویژگی در بازار پرنوسان و بی‌ثبات کریپتو کارنسی، یکی بزرگترین نقاط قوت ماینینگ با استفاده از کارت گرافیک محسوب می‌شود.

info 1

اسیک ماینر چیست ؟

اسیک (ASIC)، مخفف عبارت انگلیسی Application-Specific Integrated Circuit، دستگاهیست که صرفاً با هدف استخراج یک ارز دیجیتال خاص ساخته شده است. اسیک ماینر را می‌توان برای استخراج ارزهایی مانند بیت کوین (BTC)، لایت کوین (LTC)، دوج کوین (DOGE) و چند ارز دیگر استفاده کرد. هر دستگاه اسیک به منظور حل الگوریتم‌های بخصوصی طراحی و ساخته می‌شود. برای مثال، اسیک‌های بیت کوین، تنها توانایی پردازش الگوریتم SHA 256 را دارند و برای پردازش الگوریتم سایر رمزارزها کارایی ندارند.

people

داشتن ماینر به درد چه کسانی میخورد؟

question and answer

سوالات متداول شما عزیزان

عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....